Lielākais jauniešu ziemas sporta veidu festivāls Eiropā kopā pulcē ap 1600 jauno atlētu no 45 valstīm. Latvija, šajā forumā, ir pārstāvēta ar 24 sportistiem, kuri sacentīsies piecos no astoņiem Olimpiādes sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes atklāšanas ceremonija vakar izvērtās kā krāšņa izrāde, kuras laikā notika dazādi muzikāli un mākslinieciski priekšnesumi. Atklāšanas ceremonija bija balstīta uz Olimpisko tradīciju ievērošanu – svinīgā lāpas iededzināšana, Olimpiskā karoga ienešana un pacelšana stadionā, zvērestu nodošana un delegāciju parāde.

Latvijas jauniešu Olimpiskā delegācija stadionā iesoļoja savos sarkanmelnajos formas tērpos, bet ap kaklu bija apsietas sarkanbaltsarkanās šalles. Komandas priekšgalā soļoja distanču slēpotājs Ralfs Eiduks, kuram tika tas gods atklāšanas ceremonijā nest Latvijas valsts karogu. Ralfs pārstāv Aizkraukles sporta skolu un pēc emocionālā pasākuma pastāstīja, ka ir ļoti gandarīts, ka tieši viņam ir uzticēts tik nozīmīgs uzdevums. “Biju nedaudz uztraucies pirms atklāšanas ceremonijas, jo ne jau katru dienu tiek uzticēts tiks svarīgs un godpilns uzdevums kā valsts karoga ienešana stadionā Olimpiādes atklāšanas ceremonijā. Ceru, ka iegūtās emocijas man palīdzēs pirmajos startos ziemas Olimpiādē.”

Šodien uz starta stājas jau pirmie Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas dalībnieki. Daiļslidošanā īso programmu aizvada Angelīna Kučvaļska un Deniss Vasiļjevs, kalnu slēpošanā uz starta stājas Žaks Gedra, Elvis Opmanis, Klāvs Rubenis un Dāvis Zvejnieks, kuri startēs milzu slalomā, savukārt distanču slēpotāji Ralfs Eiduks, Dzintars Daļeckis, Ojārs Vanags, Marija Mičule, Karīne Pētersone un Līna Nagle piedalās klasikas sacensībās. Vēl šodien uz startēs snovbordisti Emīls Klāvs Liepiņš un Paula Anna Vītola.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir visciešākajā mērā saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

12. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē notiek no 25. – 30.janvārim Austrijas pilsētā Vorarlbergā un blakus esošajā valstī Lihtenšteinā. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 46 Eiropas valstu sportisti vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 24 jaunie sportisti, kas startēs 5 sporta veidos no 8 sacensību programmā paredzētajiem.

Video dienasgrāmatas un fotogrāfijas no Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes Vorarlbergā un Lihtenšteinā ir iespējams aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv.

Olimpiādes oficiālā mājas lapa internetā: eyof2015.org.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri SIA “Moller Auto Krasta” un SIA “JCDecaux Latvija”.