Austrijas ziemas kūrorta pilsētā Vorarlbergā un Lihtenšteinā vakar vakarā tika atklāta 12.Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde. Lielākais jauniešu ziemas sporta veidu festivāls Eiropā kopā pulcē ap 1600 jauno atlētu no 45 valstīm. Latvija, šajā forumā, ir pārstāvēta ar 24 sportistiem, kuri sacentīsies piecos no astoņiem Olimpiādes sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem.

Šodien uz starta stājās jau pirmie Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas dalībnieki. Daiļslidošanā īso programmu aizvadīja Angelīna Kučvaļska un Deniss Vasiļjevs, kalnu slēpošanā uz starta stājās Žaks Gedra, Elvis Opmanis, Klāvs Rubenis un Dāvis Zvejnieks, kuri startēja milzu slalomā, savukārt distanču slēpotāji Ralfs Eiduks, Dzintars Daļeckis, Ojārs Vanags, Marija Mičule, Karīne Pētersone un Līna Nagle piedalījās klasikas sacensībās. Šodien notika arī snovborda sacensības, kurās piedalījās Paula Anna Vītola un Emīls Klāvs Liepiņš.

Izcilu sasniegumu Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes pirmajā sacensību dienā sasniedza daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs, kurš pēc īsās programmas ir izvirzījies līdera pozīcijās. Pēc īsās programmas otrajā un trešajā vietā pagaidām atrodas Ukrainas un Krievijas jaunie daiļslidotāji. Tāpat ļoti atzīstamu sniegumu rādīja arī Angelīna Kučvaļska, kura pēc pirmās dienas ir augstajā piektajā vietā. Izvēles programmu daiļslidotāji aizvadīs trešdien.

Snovbordkrosa sacensības Olimpiādes jaunajiem dalībniekiem notika trasē, kur iepriekš bija paredzēts aizvadīt Pasaules kausa posmu. Līdz ar to trase bija sarežģīta un ar to tikt galā visi nespēja. Par to liecina, ka treniņbraucienos notika vairāki smagi kritieni. Par spīti tam, mūsu sportisti ar to tika galā un Emīls Klāvs Liepiņs pārvarēja pirmo kārtu un izstājās astotdaļfinālā, savukārt jaunā Paula Anna Vītola tālāk par pirmo kārtu šoreiz netika.

Kalnu slēpotāji šodien aizvadīja milzu slaloma sacensības. Labāko rezultātu sasniedza Klāvs Rubenis, kurš divu braucienu summā finišēja 53.vietā, Dāvis Zvejnieks ierindojās 55.pozīcijā, vietu zemāk – 56.vietā finišēja Elvis Opmanis, bet kritienu otrajā braucienā piedzīvoja Žaks Gedra.

Distanču slēpošanas 10km klasikas sacensībās Ralfs Eiduks ierindojās 73.vietā, Dzintars Daļeckis finišēja 84.vietā, bet Ojārs Vanags finiša līniju sasniedza 84.pozīcijā. Meitenēm arī šajā reizē distancē gāja smagi un labāko rezultātu 7,5km klasikā no latvietēm sasniedza Karīna Pētersone, kura finišēja 68.vietā, Marija Mičule ierindojās 70.pozīcijā, bet finišu nesasniedza Līna Nagle.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir visciešākajā mērā saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

12. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē notiek no 25. – 30.janvārim Austrijas pilsētā Vorarlbergā un blakus esošajā valstī Lihtenšteinā. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 46 Eiropas valstu sportisti vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 24 jaunie sportisti, kas startēs 5 sporta veidos no 8 sacensību programmā paredzētajiem.

Video dienasgrāmatas un fotogrāfijas no Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes Vorarlbergā un Lihtenšteinā ir iespējams aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv.

Olimpiādes oficiālā mājas lapa internetā: eyof2015.org.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri SIA “Moller Auto Krasta” un SIA “JCDecaux Latvija”.

Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sastāvs Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē Vorarlbergā un Lihtenšteinā:

SPORTISTI

TRENERIS/-E

1. BIATLONS

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Annija Keita Sabule – Cēsu Pilsētas SS

Krista Razgale – Cēsu pilsētas SS

Regīna Rudzīte – Alūksnes BJSS

Ernests Loktevs – Daugavpils BJSS

Ņikita Osipovs – Daugavpils BJSS

Alvis Šķēps – Cēsu pilsētas SS

1.

2.

3.

Pjotrs Sardiko

Ilze Cekule

Kaspars Sakniņš

2. DISTANČU SLĒPOŠANA

7.

8.

9.

10.

11.

12.

Marija Mičule – Aizkraukles BJSS

Karīna Pētersone – Madonas BJSS

Līna Nagle – Madonas BJSS

Ralfs Eiduks – Aizkraukles BJSS

Dzintars Daļeckis – Cēsu pilsētas SS

Ojārs Vanags – Krāslavas SS

4.

5.

6.

Jānis Eiduks

Aija Praulīte

Ingus Eiduks

3. KALNU SLĒPOŠANA

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Evelīna Gasūna – Siguldas SS

Elīna Sabīne Nežborte – Siguldas SS

Elizabete Liene Šterna – Siguldas SS

Odrija Baldiņa – SK Virsotne

Žaks Gedra – SK Z-Pols

Elvis Opmanis – SK Virsotne

Klāvs Rubenis – SK Pantēra

Dāvis Zvejnieks – SK Virsotne

7.

8.

9.

Jana Zvejniece

Gunta Gasūna

Andris Gedra

4. SNOVBORDS

21.

22.

Paula Anna Vītola – Snow Pistols

Emīls Klāvs Liepiņš

10.

11.

Toms Vasins

Gerds Sīmanis

5. DAIĻSLIDOŠANA

23.

24.

Angelīna Kučvaļska – LSA klubs “Kaskads”

Deniss Vasiļjevs

12.

13.

Jekaterina Platonova

Ingrida Snieskiene