Abu valstu Olimpisko spēļu organizētāju delegācijas Latvijā ieradīsies uz 45. FIL pasaules čempionātu kamaniņu sportā pieredzes apmaiņā, lai tuvāk iepazītos ar pasaules mēroga kamaniņu sporta sacensību rīkošanu. Abu delegāciju pārstāvji Latvijā uzturēsies no 13. līdz 16. februārim.

Pieredzes apmaiņas ietvaros abas delegācijas plāno tikties ne tikai ar Latvijas (LKSF) un Starptautiskās (FIL) Kamaniņu sporta federāciju administratīvo personālu, bet arī ar Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) pārstāvjiem.

2014. gada nogalē Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) aicināja 2018. gada ziemas Olimpisko spēļu rīkotājus taupības apsvērumu dēļ atteikties no jaunas trases būvēšanas un kamaniņu sporta, bobsleja, skeletona sacensību organizēšanu uzticēt citai valstij. Atteikšanās no kamaniņu un bobsleja trases būvēšanas ļautu samazināt Phjončhanas ziemas Olimpisko spēļu izmaksas, kā arī turpmāk ik gadu ietaupītos finansējums, ko vēlāk būs jātērē trases uzturēšanai. Phjončhana '2018 rīkotāji atbildot uz SOK ieteikumiem atzīst, ka būtu sarežģīti ieviest SOK ieteikumus, jo visos Olimpisko spēļu objektos jau notiek celtniecība, skaidroja rīcības orgkomitejas prezidents Janho Čo. Viņš uzsvēra, ka labprāt arī turpmāk izskatīs SOK piedāvātus risinājumus, taču trases būvēšanai vairs nav daudz laika, jo 2016. gadā tajā ir paredzētas testa sacensības. Ziemas Olimpiskās spēles Dienvidkorejā notiks pirmo reizi.

Pekinā 2008. gadā jau risinājās vasaras Olimpiskās spēles, un plānots, ka vairāki slēpošanas notikumi risināsies pat 220 kilometru attālumā no pilsētas. Pekina apstiprinot, ka kandidēs uz 2022.gada ziemas Olimpisko spēļu rīkošanu būs vienīgā konkurente Kazahstānas pilsētai Almati, kura kandidēja arī uz 2014. gada ziemas Olimpisko spēļu rīkošanu, kad zaudēja Sočiem. Tā rīkojusi 2011. gada Āzijas ziemas spēles, bet 2017 .gadā aizvadīs pasaules ziemas Universiādi. Šeit visi pasākumi risinātos 30 kilometru rādiusā ap Olimpisko ciematu.

SOK pārbaudi Almati veiks no 14. līdz 18. februārim, bet Pekinā tā risināsies no 24. līdz 28. martam. Jūnijā abas pilsētas veiks prezentācijas, bet sacensību rīkotāja tiks noteikta SOK izpildkomitejas balsojumā, kas 31. jūlijā gaidāms Kualalumpurā.

Latvijas kamaniņu sporta federācija ir pārliecināta, ka XXIII ziemas Olimpisko spēļu rīkotāju un XXIV ziemas Olimpisko spēļu rīkotāju kandidātvalsts viesošanās Latvijā, kad šeit notiek 45. FIL pasaules čempionāts kamaniņu sportā, būs abpusēji noderīga un inovatīvu risinājumu prezentējoša tikšanās.