Latvijas vīriešu hokeja izlase ceturtdien Pekinas olimpisko spēļu hokeja turnīra pirmajā mačā cieta neveiksmi.

Latvija ar rezultātu 2:3 (0:1, 1:2, 1:0) piekāpās Zviedrijas valstsvienībai.

Pirmās trešdaļas sākumā pretinieki vairākkārt apdraudēja Ivara Punnenova sargātos vārtus, taču arī Latvijas hokejisti pāris reizes devās pretuzbrukumā, mēģinot apdraudēt pretinieku vārtus.

Spēles desmitajā minūtē pirmos vārtus Zviedrijas labā guva Lukass Volmarks, kuru nepamanīja Latvijas aizsargi un viņš tika pie brīva metiena no vārtu priekšas.

Deniss Smirnovs nopelnīja pirmo divu minūšu noraidījumu spēles 15.minūtē par pretinieka turēšanu ar nūju. Zviedrija šo vairākumu neizmantoja, taču īsi pēc tam vēl vienu noraidījumu par bloķēšanu saņēma Kaspars Daugaviņš.

Vien 30 sekundes pēc otrās trešdaļas sākuma 2:0 panāca Antons Landers, kurš pēc neveiksmīgas Latvijas hokejistu saspēles saņēma ripu tukšu vārtu priekšā.

Minūti un piecas sekundes pēc ielaistajiem vārtiem pie pirmā skaitliskā vairākuma tika Latvijas valstsvienība, taču tas netika izmantots un īsi pēc tam divu minūšu noraidījumu nopelnīja Ralfs Freibergs.

Pēc neizmantota vairākuma noraidījumu nopelnīja Ralfs Freibergs, un pretiniekiem vajadzēja vien 14 sekundes, lai gūtu trešos vārtus, otro reizi mačā precīzam esot Volmarkam.

Spēles 37.minūtē vairākumu realizēja Renārs Krastenbergs, kurš ripu raidīja vārtos pēc Uvja Jāņa Balinska un Laura Dārziņa piespēlēm.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā Zviedrija nopelnīja divu minūšu noraidījumu, un vairākumā vārtus guva Nikolajs Jeļisejevs, panākot 2:3. Arī šajos vārtus asistēja Balinskis un Dārziņš.

57.minūtē uz noraidīto spēlētāju soliņu devās Rodrigo Ābols, un, spēlējot mazākumā, no vēl vieniem zaudētiem vārtiem Latviju glāba Punnenovs.

Tuvojoties spēles pēdējai minūtei, Latvija spēlēja ar sešiem laukuma spēlētājiem un pāris sekundes līdz pamatlaika beigām Balinskis tika pie labas vārtu gūšanas iespējas, bet Zviedrijas vārtus veiksmīgi nosargāja Lars Jūhansons, nodrošinot zviedriem uzvaru pirmajā spēlē.

Šajā spēlē rezervē tika atstāti Mārtiņš Karsums, Miks Indrašis un Kristers Gudļevskis.

Latvijas izlasei Pekinā dažas dienas Covid-19 ierobežojumu dēļ nevarēja trenēties Rodrigo Ābols un Andris Džeriņš, bet trešdien uz Pekinu devās aizsargs Arturs Kulda, taču viņam vēl jāiziet Covid-19 pārbaudes procedūras.

Vienīgajā pārbaudes spēlē pirms turnīra Latvijas izlase pirmdien ar 1:2 piekāpās Dānijas hokejistiem, maču vienas stundas garumā aizvadot treniņa režīmā. Vārtus Latvijai guva Ronalds Ķēniņš, bet pagarinājumā, kas tika spēlēts neatkarīgi no rezultāta pamatlaikā, - Mārtiņš Dzierkals.

2018.gada olimpiskajām spēlēm Latvija nekvalificējās, bet Zviedrija ieņēma piekto vietu. Latvija sesto reizi spēlē olimpiskajās spēlēs, augstāko vietu - astoto - ieņemot pirms astoņiem gadiem Sočos.

Latvijas izlase 11.februārī tiksies ar Somiju, bet 13.februārī aizvadīs cīņu ar Slovākiju.

Triju grupu uzvarētājas un labākās otrās vietas ieguvējas uzreiz iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējās astoņas komandas izslēgšanas spēlē noskaidros atlikušās ceturtdaļfināla dalībnieces.

Latvijas izlases sastāvs dalībai Pekinas olimpiskajās spēlēs:

vārtsargi: Ivars Punnenovs (Langnavas "Tigers", Šveice), Jānis Kalniņš (Vēkšes "Lakers", Zviedrija), Kristers Gudļevskis (Jēvles "Brynas IF", Zviedrija);

aizsargi: Oskars Cibuļskis, Ralfs Freibergs, Kristaps Zīle, Patriks Ozols (visi - Rīgas "Dinamo"), Jānis Jaks ("Soči", Krievija), Uvis Jānis Balinskis (Litvīnovas "Verva", Čehija), Nauris Sējējs ("La Chaux-de-Fonds", Šveice), Roberts Mamčics (Zlīnas "PSG Berani", Čehija);

uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Nikolajs Jeļisejevs, Mārtiņš Karsums, (abi - Rīgas "Dinamo"), Miks Indrašis, Rihards Bukarts (abi - Vladivostokas "Admiral, Krievija), Rodrigo Ābols ("Orebro", Zviedrija), Andris Džeriņš (Lincas "Black Wings", Austrija), Oskars Batņa (Mikeli "Jukurit", Somija), Deniss Smirnovs (Ženēvas "Servette", Šveice), Renārs Krastenbergs ("Villacher SV", Austrija), Mārtiņš Dzierkals (Pilzenes "Škoda", Čehija), Kaspars Daugaviņš ("Bern", Šveice), Ronalds Ķēniņš ("Lausanne", Šveice).