9.maijā, pārstāvot Latviju, bijusī basketboliste un Olimpiete Gunta Baško Marseļā, Francijā piedalījās svinīgajā Parīzes Olimpisko spēļu 2024 Olimpiskās lāpas nodošanas ceremonijā jeb stafetē, pārstāvot Latviju. 

Francijas pilsētā Marseļā 8.maija pievakarē ar īpašu 19.gadsmita burukuģi no Grieķijas, ceļojot pāri Vidusjūrai, ieradās Olimpiskā lāpa, kura 16.aprīlī tika iedegta Olimpijā - Antīko Olimpisko spēļu mājvietā. Savukārt 9.maijā Marseļa piedzīvoja pirmo ''Parīze 2024'' Olimpiskās lāpas svinīgo nodošanu jeb stafeti, kas aizsāka lāpas ceļu Francijā. Olimpiskā lāpa līdz Parīzes Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai teju trīs mēnešu garumā apciemos dažādas Francijas teritorijas.

Gunta Baško par piedzīvoto: ''Vienā no lāpas pieturpunktiem mēs bijām 28 cilvēki no 28 valstīm un simbolizējām Eiropu par godu Eiropas dienai. Mūsu komandas kapteine bija ukrainiete, kura bija šī posma galvenā lāpas nesēja, taču ikvienam no mums pirms lāpas nodošanas bija iespēja tai pieskarties. Piedzīvoju ļoti pozitīvas emocijas! Tas bija tāds satraucošs brīdīs! Šīs būs lieliskas atmiņas.''

Ieskaties Olimpiskās lāpas ''Parīze 2024'' stafetes norisē!

XXXIII Vasaras Olimpiskās spēles norsināsies no 26.jūlija līdz 11.augustam Parīzē.