RĪGA, Jūl 28, BNS - Pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins ir gandarīti par pārvarēto uztraukumu Londonas olimpiskā turnīra debijā, kas Latvijas duetam ļāva trīs setu cīņā sestdien izcīnīt pirmo uzvaru.

Pēc neveiksmīga pirmā seta Latvijas pāris spēja uzvarēt divos nākamajos setos un ar 2:1 grupas turnīra spēlē pieveikt poļus Gžegožu Fijaleku/Mariušu Prudelu. Sorokins sarunā Latvijas Televīzijai teica, ka pirms spēles bijis par daudz dažādu emociju, un satraukums lika sevi manīt.

"Taču saņēmāmies, parādījām raksturu," teica Sorokins. Viņš uzsvēra, ka kopā ar Samoilovu aizvadījuši labu spēli, jo pēdējos divos setos veiksmīgi spēja no aizsardzībā paceltām bumbām attīstīt uzbrukumus.

Savukārt Samoilovs uzteica Sorokinu par labi aizvadītu spēli. Samoilovs bija apmierināts, ka abi labi nospēlējuši aizsardzībā, jo šajā elementā ne vienmēr viss izdodas. "Uzbrukums jau mums vienmēr ir labs. Ja neskaitām šodien pirmo setu," piebilda Samoilovs.

Nākamie pretinieki Samoilovam/Sorokinam pirmdien būs Dienvidāfrikas pludmales volejbolisti Grānts Goldšmits/Frīdoms Čija, bet trešdien pēdējā spēlē grupā jātiekas ar vieniem no turnīra favorītiem amerikāņiem Džeisonu Gibu/Šonu Rozentālu. Otrs Latvijas olimpiskais duets Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš pirmo spēli aizvadīs svētdien pret vāciešiem Jonatanu Erdmanu/Kaju Matisiku.

Pludmales volejbola turnīrā 24 komandas ir sadalītas sešās grupās pa četrām vienībām. Pēc apļa izspēles izslēgšanas kārtā uzreiz iekļūs pa divām labākajām komandām no katras grupas un divas labākās trešo vietu ieguvējas, tādēļ svarīgs grupā ir ne tikai cīņas iznākums, bet arī uzvarēto setu un punktu skaits. Atlikušās četras trešo vietu ieguvējas papildu izslēgšanas kārtā noteiks vēl divas komandas, kas iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par medaļām.

Olimpisko spēļu pirmajā pilnajā sacensību dienā sestdien Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins ieņēma 55.vietu grupas braucienā, pirmās kārtas spēli aizvada galda tenisists Matīss Burģis, savukārt vingrotājs Dmitrijs Trefilovs pēc vienas priekšsacīkšu grupas starta ieņem 5.vietu vingrojumā uz zirga un 10.vietu daudzcīņas kvalifikācijā.

Olimpiskās spēles turpināsies līdz 12.augustam.