Šodien, 15. jūnijā, Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes trešajā dienā izcīnīti gandrīz 90 medaļu komplekti, un īpaši veiksmīga šī diena izvērtusies Rīgai, kas papildināja savu medaļu komplektu.

Pēc divām sacensību dienām medaļu kopvērtējumā līderu trijnieks nemainījās. Kā pirmie joprojām bija Rīga ar 39 zelta, 34 sudraba un 23 bronzas godalgām. No trešās uz otro vietu ar 15 zelta medaļām (15 zelta, 13 sudraba un 87 bronzas) pacēlās Jūrmala, par vienu vietu atbīdot Daugavpili (12 zelta, 14 sudraba un 13 bronzas). Veiksmīga otrā diena bija mājiniekiem, ventspilniekiem, – ar 8 zelta medaļām viņi izvirzījušies ceturtajā vietā.

Izšķirošajās basketbola turnīra spēlēs finālā rīdzinieces ar 64:33 apspēlēja Valmieru, bet bronza tika ventspilniecēm, kuras cīņā par trešo vietu ārkārtīgi saspringtā mačā ar 50:48 pārspēja Daugavpili. Puišu turnīrā dienas pirmajā spēlē par bronzu Madonas novada izlase ar 88:63 apspēlēja Liepāju, bet, protams, lielāko uzmanību basketbola turnīrā izpelnījās fināls, kurā spēkojās mājinieki Ventpils un Rīga. Visu pirmo puslaiku spēle ritēja punkts punktā, bet pēdējās minūtēs rīdzinieki ar sava līdera Artūra Strautiņa palīdzību panāca +10, noslēdzot spēli ar 43:33. Rezultātu izlīdzināt un ar skaļu līdzjutēju atbalstu pat izvirzīties vadībā ventspilniekiem izdevās pēdējās ceturtdaļas vidū, taču mača izskaņu vairāk spēka un meistarības bija saglabājuši rīdzinieki - viņiem uzvara ar 64:60 un zelta medaļas. Strautiņš ar 21 punktu bija rezultatīvākais spēlētājs uzvarētājiem, bet Ventspils rindās 20 punkti Verneram Koham.

Ārkārtīgi saspringti norisinājās izšķirošās spēles futbola turnīrā. Abi finalisti tika noskaidroti tikai ar pēcspēles sitienu palīdzību. Pirmajā pusfinālā starp Rīgu un Smiltenes novadu spēle beidzās neizšķirti 1:1, bet pēcspēles sitienos ar 3:1 labāki bija rīdzinieki. Otrajā pusfinālā Daugavpils futbolisti pēc bezvārtu neizšķirta, “pendelēs” arī ar 3:1 pārspēja Liepāju. Pēc līdzīga scenārija aizritēja arī fināls – ne Rīgas, ne Daugavpils puiši spēles laikā nepārspēja pretinieku vārtsargu, bet pēcspēles sitienos atkal 3:1, uzvaru un Olimpiādes zelta medaļas guva Rīga.

Vieglatlētikā šodien gan puiši, gan meitenes sacentās 10 disciplīnās. Visveiksmīgākais Olimpiskā centra „Ventspils” stadions izrādījās rīdziniekiem – viņiem sacensību pēdējā dienā 7 zelta, 3 sudraba un 3 bronzas medaļas.

Visus vieglatlētikas rezultātus varat apskatīt šeit:

Riteņbraukšanā MTB jauniešiem bija jāveic 4 apļi pa 4,4 km (kopā 17,6 km). Ar laiku 47 minūtes 31 sekunde uzvarēja rīdzinieks Tomass Kārlis Iļjenko. Ēriks Toms Gavars (Dobeles novads) zelta medaļai šosejas grupas braucienā un sudrabam individuālajā braucienā pievienoja vēl vienu sudraba medaļu (0:48:09), bet trešais – tukumnieks Dāvis Perševics (0:48:53). Meitenes šai trasē veica 3 apļus (13,2 km) un ātrākā (0:43:12) izrādījās Rūta Brakovska  (Smiltenes novads). Vairāk nekā divas minūtes viņai zaudēja rīdziniece Endija Rutule (arī zelts individuālajā braucienā šosejā un sudrabs grupas braucienā), bet trešā viņas komandas biedrene Elīna Sauka, kura arī šosejas sacensībās vakar un aizvakar izcīnīja pa vienai zelta un sudraba godalgai.

BMX trasē ātrākā no meitenēm izrādījās Vineta Pētersone (Cēsu novads), otrajā vietā jelgavniece Vanesa Buldinska, bet trešā – Lelde Šuma (Madonas novads). Puišiem visu goda pjedestālu aizņēma vidzemnieki – pirmais Helvijs Babris (Vecpiebalgas novads), otrais Kristaps Virskulis (Valmiera), bet trešais – Kārlis Brikmanis (Smiltenes novads).

Handbola turnīrā jaunietēm izšķirošajā mačā Ludza ar 42:11 apspēlēja Salaspils novada komandu, bet bronzas medaļas jaunajām Skrīveru novada handbolistēm, kuras mačā par trešo vietu tikai ar vienu vārtu pārsvaru 19:18 uzvarēja Vaiņodes novadu. Arī puišu turnīrā uzvarēja Ludzas novada komanda, finālā ar 35:27 uzvarot Auci, un pelnīti tika pie zelta medaļām. Vēl pēc pirmā puslaika nākamie čempioni bija iedzinējos 14:17. Cīņā par trešo vietu Skrīveru komandas puiši atkārtoja meiteņu panākumus un ar 40:27 uzvarēja Vaiņodi.

Precīzs izcīnīto medaļu sadalījums pa novadiem būs aplūkojams vēlāk vakarā Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes mājas lapā http://www.latvijasolimpiade.lv/ventspils/. Individuāli izcēlās Jūrmalas peldētāja Arina Baikova un mākslas vingrotāja no Olaines novada - viņām katrai ir 5 zelta un 1 sudraba medaļas.

Ar visiem sacensību rezultātiem var iepazīties šeit:

Par Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādi

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados, kur labākie jaunie sportisti sacenšas pašvaldību komandu sastāvos 26 Olimpiskajos sporta veidos, izcīnot ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes Olimpiādi. 1992. gadā Latvijā notika pirmās Latvijas skolu Olimpiskās dienas vasaras sporta veidos.