Peldēšanas treneris Pāvels Murāns ar “Olimpiskās solidaritātes” atbalstu uzsāks mācības Starptautiskās tālākizglītības programmā treneriem Delaveras universitātē ASV.

Starptautiskā tālākizglītības programma treneriem (ICECP) - "The International Coaching Enrichment Certificate Program” XIII Edition.

Programma  attiecas uz visiem Olimpiskajiem sporta veidiem, bet priekšroka ir sekojošiem sporta veidiem: loka šaušana, vieglatlētika, basketbols, bokss, paukošana, lauka hokejs, džudo, airēšana, regbijs, peldēšana, galda teniss, taekvondo, teniss, volejbols, svarcelšana un cīņa. 

ICECP programma notiks piecos posmos (moduļos):

  • 1.modulis: no 2020. gada 14. oktobra tālmācības kurss; 
  • 2.modulis: 2021. gada 21. februāris – 13. marts, ASV Olimpiskajā treniņu centrā, Kolorado Springsā, Kolorado;
  • 3. modulis: 2021. gada 13. – 20. marts, prakse ASV Olimpiskajā treniņu centrā, Kolorado Springsā, Kolorado;
  • 4.modulis 2021. gada 21. – 27. marts, Delaveras universitāte, ASV;
  • 5. modulis: 2021. gada 30. septembris – 5. oktobris, projektu aizstāvēšana SOK mītnes vietā Lozannā, Šveice.

Pāvels Murāns ir piedalījies XXVIII Olimpiādes spēlēs Atēnās 2004. gadā, kur 100m brasa distancē ierindojās 31. vietā. Bet tagad Pāvels māca un trenē jaunos peldētājus, kā arī aktīvi darbojas “Peldēt droši” projektā. 

Pavēla Murāna darba tēma – “Peldēšanas programmas vadlīniju izstrāde treneriem, kuri uzsāk uz rezultātu orientētus treniņus, balstoties uz Latvijā pieejamo baseinu infrastruktūru”

Olimpiskās solidaritātes finansiālais atbalsts viena trenera dalībai programmā ir ~ 11’000 ASV dolāri.

ICECP  darbības 12 gados  ar Olimpiskās solidaritātes stipendiju programmu absolvējuši 375 treneri no 115 valstīm, tajā skaitā 9 treneri no Latvijas (kā vienīgie no Baltijas valstīm).

Pirmo šīs programmas mācību gadu 2009.gadā ar izcilību pabeidza Ivo LAKUČS (BMX). Tikpat sekmīgi programmu pabeidza arī Inguna MINUSA (pludmales volejbols) 2011.gadā, Einars PIMENOVS (džudo) 2014.gadā un Andris EIKENS (desmitcīņa) 2015.gadā. 2016.gadā šim sarakstam piepulcējās Staņislavs JUDKINS (modernā pieccīņa) un 2017.gadā Andrejs OSTROVSKIS (peldēšana).  2018.gadā - ICECP 10 gadu jubilejas gadā - absolventu vidū bija mūsu volejbola trenere Aleksandra TIHOVSKA. 2019. gadā ICECP programmu absolvēja airēšanas trenere Agita Puriņa.

Bez tam jāpiemin vēl viens treneris Dinārs DORŠS (kalnu slēpošana), kuram ICECP programmas vietā (tā kā programmā diemžēl nav ietverti ziemas sporta veidi) tika piedāvātas prakses iespējas - līdzdarboties ASV slēpošanas un skiborda komandas treniņu nometnē un Pasaules Kausa sacensībās  2011.gada oktobrī Austrijā.

Tikmēr tenisa trenere Irina Kuzmina Rimša ar “Olimpiskās solidaritātes” atbalstu uzsāks mācības Starptautiskās Tenisa federācijas organizētajās 3.kvalifikācijas līmeņa treneru tālākizglītības programmā. Mācības norisināsies 2 posmos:

  • 2020. gada 7. septembris – 16. oktobris, tālmācības režīmā;
  • 2021. gadā divu nedēļu kursi Pancho Alvarino Tenisa Akadēmijā, L’Eliana, Valensija, Spānija.

Kā augstas klases speciāliste Irina mācībām tika ieteikta tieši no Starptautiskās Tenisa federācijas puses.

3.kvalifikācijas līmeņa mācības programma paredz, ka pēc tās sekmīgas beigšanas programmas absolvents kļūst par mācībspēkiem (pedagogiem) citiem tenisa treneriem (sporta speciālistiem). Kā atzīst pati Irina, tā ir lieliska iespēja pašiem radīt savu mācību kursu sistēmu izmantojot savus cilvēka resursu, nevis vienmēr meklēt un aicināt kādu citu.

Olimpiskās solidaritātes finansiālais atbalsts viena trenera dalībai programmā ir ~ 4’000 ASV dolāri.