Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) kopā ar Latvijas Olimpiešu Sociālo fondu (LOSF) un Izglītības un Zinātnes ministriju (IZM), kas kopā veido LOSF Sabiedrisko padomi, nolemj piešķirt pabalstu Olimpiskajiem medaļniekiem par izciliem rezultātiem un Latvijas vārda spodrināšanu  - basketbolistam Igoram Migliniekam, pludmales volejbolistiem Mārtiņam Pļaviņam un Jānim Šmēdiņam un BMX riteņbraucējam Mārim Štronbergam.

Saskaņā ar LOSF nolikumu par pabalstu piešķiršanas un izmaksāšanas kārtību uz mūža ikmēneša pabalstiem var pretendēt sportisti, kuri sasnieguši 60 gadu vecumu vai ne ātrāk kā pirms 12 gadiem Olimpiskajās spēlēs izcīnījuši kādu no medaļām. Ar LOSF Sabiedriskās padomes lēmumu un LOSF Konsultatīvās padomes rīkojumu minētie sportisti iekļauti pabalstu saņēmēju sarakstā.

Basketbolists Igors Miglinieks dzimis 1964. gadā. Spēlētāja karjeru sācis Rīgas VEF klubā, pēc tam turpinājis Maskavas CSKA un citos Vācijas, Austrijas, Bulgārijas un Maķedonijas klubos. Seulas Olimpiskajās spēlēs 1988. gadā PSRS izlases sastāvā izcīnījis zelta medaļu. Pēc sportista karjeras beigām kļuvis par treneri un trenējis klubus Latvijā, Lietuvā, Kiprā, Ukrainā. Bijis Eiropas izlases treneris FIBA Eirokausa Visu zvaigžņu spēlē.

Pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš 2012. gada Londonas Olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļu. Mārtiņš Pļaviņš pirms tam pārī ar Aleksandru Samoilovu izcīnījis 9. vietu Pekinas Olimpiskajās spēlēs un 2021. gada Tokijas Olimpiskajās spēlēs 4. vietu pārī ar Edgaru Toču, šobrīd turpina sportista un trenera karjeru. Savukārt Jānis Šmēdiņš pārī ar Aleksandru Samoilovu 2013. gadā izcīnīja sudraba medaļu Eiropas čempionātā un 2015. gadā Eiropas čempionu titulu.

BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs ir divkārtējs Olimpiskais čempions izcīnījis zelta medaļas 2008. gada Pekinas un 2012. gada Londonas Olimpiskajās spēlēs. Tāpat divkārtējs pasaules čempions (2008. gadā un 2009. gadā) kā arī pasaules čempionāta sudraba medaļas ieguvējs 2011. gadā.

Latvijas Olimpiešu sociālais fonds kā LOK struktūrvienība uzsāka savu darbību 1990.gadā, bet kā atklātais sabiedriskais fonds tika dibināts 1996.gadā. Ierosmi dibināt LOSF veicināja nenoliedzamā patiesība, ka pensijas gadus sasniegušo un pagātnē izcilo Latvijas sportistu dzīves līmenis bieži robežojās ar nabadzības slieksni. LOK un LOSF atbalsts daudziem sporta veterāniem palīdzējis saglabāt cilvēka cienīgu dzīvi arī vecumdienās. Pieaugot LOSF aprūpējamo sporta veterānu skaitam, rūpes par viņiem ir uzņēmusies arī Latvijas valsts, Olimpiešu un sporta veterānu finansēšanai piešķirot LOSF daļu nepieciešamo naudas līdzekļu no valsts sporta budžeta. Kopš 2004.gada LOK ir kļuvusi par vienīgo dibinātāju nodibinājumam “Latvijas Olimpiešu sociālais fonds”, veicinot arī garīgās saites saglabāšanu un solidaritāti starp Olimpiešu paaudzēm.