Ir noslēdzies astoņu dienu piedzīvojums unikālās un aizraujošās “Personības akadēmijas” nometnes dalībniekiem, ko organizēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) projekta “Sporto visa klase” ietvaros, kurā piedalījās 50 jaunieši no visas Latvijas vecumā no 11 līdz 13 gadiem. Nometnes atklāšanā jauniešus ar savu klātbūtni pagodināja arī LOK Goda prezidents Vilnis Baltiņš, Olimpietis, pludmales volejbolists Aleksandrs Samoilovs, dziedātāja Patrisha un Ventspils domes priekšsēdētāja 1. vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs.

“Personības akadēmijas” nometne tika organizēta trešo gadu un šoreiz tā notika Ventspilī. Tā bija piepildīta  izaicinājumiem, pārsteigumiem, spēlēm atbilstoši dienu tēmām, ar radošiem, sportiskiem un izaicinošiem piedzīvojumiem, kurus papildināja vairāk kā divdesmit dažādi viesi - nozares, speciālisti, kas iedvesmoja un mudināja jauniešus ticēt savam sapnim.

Jaunieši guva vērtīgas atziņas un iedvesmojās no Olimpieša un hokeja leģendas Sanda Ozoliņa, Olimpiskās bronzas medaļnieka, svarcēlāja Artūra Plēsnieka, Pasaules Jauniešu Olimpisko spēļu čempiona skeletonā Emīla Indriksona, TV personības un šova "Balss maskā" 4.sezonas uzvarētājas Nansijas Garkalnes, mūziķa Dona, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājas Lienes Cipules, improvizācijas un publiskās runas profesionāļa Krišjāņa Berķa, Paralimpisko spēļu medaļnieces Diānas Krūmiņas, Olimpiskā čempiona šķēpmešanā Daiņa Kūlas un daudziem citiem. 

Visas nedēļas garumā nometnes dalībnieki piedalījās nodarbībās pie personības attīstības trenera Gunta Jansona, kuru ietvaros mācījās iziet ārpus savas komforta zonas, apzināties tagadnes nozīmi, apguva elpošanas un koncentrēšanās prasmes, tāpat arī sabalansēta uztura un miega nozīmi, kā uztvert kļūdas un neveiksmes un kā ar tām strādā, un daudz ko citu. 

Kā spilgtākais notikums nometnes dalībnieku atmiņās ir palicis 2 dienu pārgājiens un došanās ar laivām pa Stendes upi. Pirmajā pārgājiena dienā dalībnieki no devās no Staldzenes stāvkrasta apkārt Būšnieku ezeram. Vēlāk, nonākot "Daba laba" kempinga vietā, dalībniekiem bija iespēja braukt mežā, apgūt dzīvnieku pēdas, siet mezglus, šaut ar loku un izbaudīt citus piedzīvojumus. 

Atrodoties dabā ir īpaši svarīgi apzināties atkritumu savākšanas un šķirošanas nozīmi, ko nometnes dalībniekiem palīdzēja apgūt "Zaļā josta" komanda, nodrošinot dažādas spēles, lai nostiprinātu zināšanas par šo tēmu. 

FOTO no nometnes

VIDEO no nometnes

Nometnes DALĪBNIEKI


Pateicoties partneriem un nometnes atbalstītājiem, jauniešiem bija iespēja piedalīties nometnē bez maksas. “Personības akadēmija” ir daļa no LOK un VAS “Latvijas Loto” 2021.gadā kopīgi uzsāktās iniciatīvas “Kustība, kas vieno”, kuras ietvaros valsts ar nacionālās loterijas atbalstu novirza līdzekļus sporta un aktīva dzīvesveida veicināšanai Latvijas iedzīvotāju, īpaši jauniešu vidū. Projektu atbalsta atkritumu apsaimniekotājs Clean R. Nometni organizēja biedrība "Avantis" un producente Ilona Bičevska.