Phjončhanas Olimpisko spēļu gatavošanās procesu ietekmējušas finansiālās problēmas un termiņu neizpilde, taču Olimpiādes orgkomitejas vadītājs Čo Janho noliedza, ka šo iemeslu dēļ dažas sacensības varētu pārcelt uz citu valsti.

"Ja nenotiks liela dabas katastrofa, nav nekādu iespēju, ka mēs varētu pārcelt kādas no sacensībām uz citu valsti," minēja Janho. "Runas par to šobrīd tikai rada apjukumu un apšauba valsts starptautisko uzticamību."

Tomēr Janho nenoliedza, ka gatavošanos ievērojami ietekmējušas finansiālas problēmas, būvniecību aizkavēšanās un politiski cīniņi starp organizatoriem, provinces vadību un nacionālo valdību.

Pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidenta Tomasa Baha izstrādātās 40 punktu programmas Olimpisko spēļu modernizēšanai kļuva iespējams, ka, piemēram, kamaniņu sporta, skeletona un bobsleja sacensības būtu iespējams rīkot jau kādā gatavā trasē, kā Nagano, Japānā, tomēr Dienvidkorejas pārstāvji šādu variantu allaž noraidījuši.

Tiesa, Janho norādīja, ka būvniecības procesi jau šobrīd ir tiktāl pavirzījušies, ka sacensības neaizvadīt kamaniņu un bobsleja trasē vairs nebūtu jēgas.

Aprēķināts, ka Dienvidkorejai Olimpisko spēļu rīkošana izmaksā ap 10,4 miljardiem dolāru (9,7 miljardiem eiro).

Dienvidkorejas ziemeļaustrumu kūrorts Phjončhana balsojumā par Olimpisko spēļu rīkošanu uzvarēja 2011.gadā, apsteidzot Minheni un Francijas pilsētu Anesī.