Latvieši trīs setu cīņā ar 1-2 (16:21, 21:13, 10:15) atzina jauno pasaules čempionu brazīļu Alisona Cerutti un Bruno Oskara Šmita pārākumu.

Līdzīgi kā Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, arī Alisons Cerutti un Bruno Oskars Šmits vakar bija spiesti aizvadīt trīs spēles, lai tiktu līdz kārotajam pusfinālam. Pasaules čempionu ceļš līdz mērķim nesolījās būt viegls, bet sniegums laukumā parādīja pretējo. Ja pirmajā kārtā amerikāņi Maiers un Dohertijs tika uzvarēti ar 2-0 (23:21, 21:18), tad turpinājumā ar saviem tautiešiem Alisons un Bruno burtiski izrēķinājās. Pieredzējušie Rikardo un Emanuels tika uzveikti ar 2-0 (21:12, 21:13), bet Evandro Oliveira Juniors un Pedro Solbergs setos palika uz 17 un 12 punktiem. Arī pusfinālā Alisons un Bruno pretiniekiem nedeva nekādas izredzes, kas brazīļus finālmača sakarā noteikti iecēla favorītu statusā.

Mača ievadā brazīļi servēja pa Jāni Šmēdiņu, bet problēmas radīja Aleksandra Samoilova prasme labi uzcelt bumbu. Šmēdiņam tādējādi nepadevās divi uzbrukumi, rezultātam kļūstot 0:3. Jāsaka, ka latviešiem bija grūti pie tīkla apspēlēt Alisonu. Latvieši sāka meklēt punktus pie Bruno, kurš vienreiz kļūdījās, rezultāta starpībai sarūkot līdz minimumam (5:6). Tiesa uzreiz Alisons ar bloku apturēja Šmēdiņu, atjaunojot trīs punktu pārsvaru (8:5). Tuvojoties tehniskajam pārtraukumam, Jānis Šmēdiņš pēc vairākām neveiksmēm salūza, deficītam turpinot augt. Latvijas duetu atdzīvināja Samoilova bloks, kā arī Šmēdiņa darbība aizsardzībā, bet Alisons labi spēlēja pie tīkla - 12:9.

Pēc tehniskā pārtraukuma vēlreiz kļūdījās Bruno, bet pēc tam nekādus variantus Latvijas duetam nedeva Alisons - veiksmīgs uzbrukuma sitiens un bloks (14:10). Latvijas pludmales volejbolisti ik pa laikam spēja apturēt brazīļus, bet kopumā Alisons un Bruno droši dominēja laukumā, izcīnot pārliecinošu uzvaru pirmajā setā ar 21:16.

Otro setu labi sāka Samoilovs un Šmēdiņš, kuri četras reizes piespieda kļūdīties Alisonu, izvirzoties vadībā ar 6:1. Bija ļoti laba iespēja gūt arī septīto punktu, bet Bruno ar māņu sitienu pa gala līniju pārtrauca brazīļu neveiksmju sēriju. Uzreiz pēc tam Alisons atkal bloķēja Šmēdiņa sitienu, bet tas arī bija viss. Brazīlijas duets turpināja pieļaut kļūdu pēc kļūdas, kas pie rezultāta 3:9 lika ņemt pārtraukumu. Turpinājumā Latvijas duets spēlēja droši un pārliecinoši, neļaujot brazīļiem atgūties. Tehniskajā pārtraukumā ar gūtu punktu pēc darbības aizsardzībā gāja Samoilovs, rezultātam kļūstot 14:7. Pēc pārtraukuma Samoilovam padevās vēl divi labi bloki, kas nozīmēja, ka seta liktenis ir izšķirts. Tas noslēdzās ar Latvijas dueta pārliecinošu uzvaru - 21:13.

Pirmā seta scenārijs atkārtojās trešā seta sākumā, Alisonam trīs reizes pie tīkla apspēlējot Šmēdiņu un Bruno tiekot pie eisa - 4:0. Alisons trešajā setā latviešiem nedeva nekādas cerības, kas pamatīgi izsita no otrajā setā iegūtā ritma. Samoilovam uz brīdi brazīļu milzi izdevās apturēt ar servi, kurš nerealizēja trīs uzbrukumus pēc kārtas, vienā no epizodēm labu bloku uzliekot Šmēdiņam (5:6). Pēc Brazīlijas dueta pieprasītā pārtraukuma latvieši nedroši spēlēja uzbrukumā, zaudējot divus punktus pēc kārtas. Drīz vien pēc tam Brazīlijas pludmales volejbolisti vēlreiz parādīja savu pārākumu, izcīnot uzvaru mačā ar 2-1 (21:16, 13:21, 15:10).

Līdz ar to Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Gštādes "Major" turnīrā izcīnījuši sudraba godalgas un vērtīgus punktus sacensībā par vietu 2016. gada Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs.

Spēlē par trešo vietu cīnījās nīderlandieši Aleksandrs Brūvers un Roberts Mjūvsens pret itāļiem Aleksu Rangjērī un Adrianu Karambulu. Spēli ļoti labi iesāka nīderlandieši, izvirzoties vadībā ar 4:1, bet vēlāk atkārtoti ar 8:5. Līdz tehniskajam pārtraukumam itāļi jau bija samazinājuši rezultāta starpību līdz minimumam, bet pēc tā ieguva pat divu punktu pārsvaru (14:12). Izšķirošo lūzumu panāca Rangjērī, kurš divreiz guva punktu ar servi, palielinot rezultāta starpību līdz četriem punktiem (19:15). Nīderlandes duets vēl centās ko glābt, bet nesekmīgi. Sets noslēdzās ar rezultātu 21:18.

Otrās seta ievadā itāļi turpināja servēt pa Mjūvsenu, kas šoreiz nebija pareizā izvēle. Nīderlandes pludmales volejbolists pilnībā dominēja uzbrukumā un pie tīkla, panākot četru punktu pārsvaru (7:3). Seta turpinājumā serves virziens tika pamainīts pa Brūveru, bet arī viņš uzbrukumā spēlēja pietiekami stabili, lai nīderlandieši saglabātu pārsvaru un uzvarētu setu ar 21:16. Izšķirošā seta pirmā puse ritēja punkts punktā līdz brīdim, kad nīderlandieši lauza spēles gaitu, ieguva nelielu pārsvaru un izcīnīja uzvaru spēlē par trešo vietu ar 2-1 (18:21, 21:16, 15:10).

Sieviešu turnīrs noslēdzās sestdienas pēcpusdienā, kurā atkal dominēja Brazīlijas pludmales volejbolistes. Cīņa par medaļām gan izvērtās pagalam neinteresanta. Finālā ar pirmo numuru izliktās Larisa un Talita ar 2-0 (21:13, 21:17) pārspēja tautietes Limu un Fernandu, bet trešo vietu bez cīņas ieguva kanādietes Pavana un Benslija, jo spēlēt nebija gatavas ASV pludmales volejbolistes Volša un Rosa.