Kristīne Šefere par savu vietu uz I Eiropas spēļu sieviešu vienspēļu turnīru bija pārliecināta jau iepriekš, jo 2015.gada 26.martā, kad noslēdzās kvalifikācijas posms, viņa Pasaules badmintona reitingā bija 186.vietā, un tas I Eiropas spēļu Kvalifikācijas reitingā deva augsto un salīdzinoši drošo 28.vietu no 32 vietām uz Baku.

Kristīnei Šeferei vairāk bija jāsatraucas nevis par citu valstu sportistēm, bet gan par to, lai noturētos reitingā augstāk nekā cita Latvijas badmintoniste - 2015.gada Latvijas čempione Monika Radovska, kura 26.martā Pasaules badmintona reitingā pakāpās uz nebūt ne tik tālo 193.vietu.

Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics uzslavē abas Latvijas sportistes par to, ka viņas spēja izplānot savus spēkus un līdzdalību reitinga turnīros tā, ka visaugstākā vieta Pasaules badmintona reitingā tika izcīnīta nedēļā, kad tika noteikta kvalifikācija uz Baku. Mareks Gruškevics cer uz līdzīgu pašatdevi un mobilizēšanos arī cīņā par ceļazīmēm uz Rio.

I Eiropas spēļu badmintona turnīra nolikums paredz, ka vienspēļu turnīrā piedalās tikai 32 dalībnieki, bet dubultspēlēs tikai 16 pāri. No katras valsts katrā disciplīnā kvalificējās tikai viens dalībnieks, tas, kurš 2015.gada 26.martā bija visaugstāk Pasaules badmintona reitingā. Spēcīgākajām valstīm gan bija iespēja kvalificēt arī divus dalībniekus katrā disciplīnā, bet tad vienspēlēs Eiropas reitingā šiem abiem pretendentiem bija jābūt no 1. līdz 8.vietām, bet dubultspēlēs no 1.līdz 4.vietai.

Latvijas sieviešu pāra Kristīnes Šeferes un Ievas Popes kvalificēšanos nācās gaidīt ilgāk tāpēc, ka 2015.gada 26.martā viņas Kvalifikācijas reitingā atradās 16.vietā, taču saskaņā ar I Eiropās spēļu badmintona turnīra nolikumu ir noteikts, ka divas no trim dubultspēļu 16.vietām būs paredzētas "uzaicinātajiem" spēlētājiem ar "wild card". Latvijas sieviešu pārim paveicās, un kvalifikācijai pietika ar 16.vietu, kamēr vīriešu un jauktajās dubultspēlēs ar 16.vietu būtu bijis nepietiekoši.

Latvijas sieviešu pārim bija iespēja nodrošināt savu kvalificēšanos ātrāk, izcīnot papildus reitinga punktus un noturēties Kvalifikācijas reitingā 15.vietā, neaizlaižot sev priekšā Igaunijas sieviešu pāri. Marta vidū Kristīne Šefere un Ieva Pope devās uz tālo Jamaiku, kur ļoti veiksmīgi nostartēja, taču šī turnīra rezultāti netika iekļauti Pasaules badmintona reitingā, jo turnīrā piedalījās tikai 7 sieviešu pāri, bet jābūt vismaz 8. Taču līdzdalība Jamaikas sieviešu vienspēļu turnīrā ļoti noderēja Kristīnei Šeferei, jo vienspēļu turnīrā izcīnītā bronza deva 1750 punktus Pasaules badmintona reitingā, tādējādi paceļoties no 29. un 28.vietu Kvalifikācijas reitingā, un iegūstot kaut nedaudz vieglāku pretendentu 1/16 finālā Baku.

Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics uzsver, ka joprojām nav zudušas iespējas kādam Latvijas badmintonistam kvalificēties uz 2016.gada Olimpiskajām spēlēm Rio, jo līdz šim Latvijas vadošie spēlētāji vairāk fokusējās uz Eiropas reitinga punktiem, lai kvalificētos uz pirmajām Eiropas spēlēm Baku. "Lai iegūtu reitinga punktus, svarīgi, lai mūsu sportisti līdz 2016.gada maijam varētu nokļūt reitinga turnīros, kas bieži notiek ļoti tālās valstīs, tāpēc šeit atbildība gulstas ne tikai uz sportistiem un treneriem, bet arī klubiem, federāciju, sponsoriem un atbalstītājiem," norāda Mareks Gruškevics.

"Lietuvā un Igaunijā badmintons ir daudz populārāks, un ļoti lielu lomu šī sporta veida popularizēšanā veic tie badmintonisti, kas iekļuvuši pasaules elitē un kvalificējušies Pasaules un Eiropas čempionātiem, arī Olimpiskajām spēlēm. Tāpēc mēs ļoti ceram uz Latvijas sportistu panākumiem Baku, lai viņi ar savu piemēru aizrautu arī bērnus un jauniešus," mudina Mareks Gruškevics.