Sākas pieteikšanās Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādei

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
12:33, 8. janvāris 0

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) informē, ka ir sākusies izglītības iestāžu komandu pieteikšana Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādei.

Jau par tradīciju ir kļuvis, ka jaunatnes ziemas Olimpiāde notiek Ērgļos un šogad sacensības jauniešiem notiks 6. un 7.februārī.

Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādes sacensību programmā ir iekļauti septiņi sporta veidi – biatlons, distanču slēpošana, kalnu slēpošana, snovbords, hokejs, slidošana un kamaniņu sports. Jāpiezīmē, ka kamaniņu sporta sacensības notiks Siguldā un tās risināsies 12. – 14.februārī.

Ar Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādes nolikumu ir iespējams iepazīties LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv un ŠEIT.

Sacensību organizatori, izglītības iestāžu komandu pieteikumus gaidīs līdz 2015.gada 2.februārim, plkst.17:00. Pieteikšanās Olimpiādei notiek elektroniski un to ir iespējams izdarīt ŠEIT.

Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādi jau divdesmito reizi organizē LOK sadarbībā ar Ērgļu novada domi. Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiāde ir kompleksas sporta sacensības, kas tiek organizēta ar mērķi noteikt labākos jaunos sportistus un labākās izglītības iestādes. Olimpiādes uzdevums ir popularizēt Olimpisko kustību, sekmēt jaunatnes sporta attīstību Latvijā, veicināt vispārizglītojošo skolu un vietējo pašvaldību iesaistīšanos jaunatnes sporta aktivitātēs un motivēt tās atbalstīt jaunatnes sportu.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri SIA “Moller Auto Krasta” un SIA “JCDecaux Latvija”.

Latvijas Jaunatnes Olimpiādes vēsture

Atgādināsim, ka pagājušajā gadā Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiāde nenotika, ziemai neraksturīgo meteoroloģisko laika apstākļu dēļ. Latvijā bija sala un sniega trūkums, tāpēc ziemas sporta sacensību rīkošana nebija iespējama.

2013.gadā Latvijas pilsētas un novadi kopumā apvienoja 1125 Latvijas Jaunatnes ziemas Olimpiādes dalībniekus no 131 skolas, kas startēja Ērgļos un Siguldā. Lielākais dalībnieku skaits bija distanču slēpošanā, otrs populārākais sporta veids izrādījās kalnu slēpošana, savukārt trešajā vietā pēc dalībnieku skaita bija snovbords.

Skolu konkurencē pirmo vietu ieguva Alūksnes novada vidusskola aiz sevis atstājot Madonas Valsts ģimnāziju un Cēsu 2.pamatskolu.

1992.gadā Latvijā notika pirmās Latvijas jaunatnes Olimpiskās dienas vasaras sporta veidos, bet pēc diviem gadiem – 1994.gadā, ziemas sporta veidos. Tās notika balstoties uz Olimpisko spēļu tradīcijām.

Pirmo reizi skolas vecuma sportistiem bija nodrošināta līdzdalība sacensības ar atklāšanas un noslēguma ceremoniju, Olimpiskās lāpas aizdegšanu un Olimpiskā karoga pacelšanu.

2002.gadā Latvijas jaunatnes Olimpiskās dienas pārauga par Latvijas jaunatnes Olimpiādi ar vairāk nekā 5000 lielu dalībnieku skaitu no visas Latvijas.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem